Kanapka osobista, czyli jesteś taka, jak o sobie mówisz

Piszę o sandałach birkenstock, skandynawskich filmach, Knausgardzie, social mediach, refleksje, recenzje, cytaty, pomówienia.

To jest taki paradoks, że mimo, iż wiele osób zarzucało mi w życiu, że myślę tylko o sobie, piszę tylko o sobie, to nie lubię mówić osobie wprost. Mam kłopot z napisaniem kilkuzdaniowej noty biograficznej z uściśleniem – kim jestem.

Cokolwiek bym nie przywołała wydaje mi się jakieś takie spłaszczone.

Dlatego postanowiłam, że będę pisać bloga, żeby opowiedzieć sobie po trosze kim jestem, ale nie w bezpośredni sposób, tylko za pomocą tego co zobaczyłam, przeczytałam, a to, jak to przeżyłam i opisałam z pewnością pomoże mi samej w określeniu tego, kim jestem. I bardzo mi się to podoba.

Nie umiem pisać o sobie w tak bezpośredni i szczery sposób jak Knausgard. nie umiem też wymyślać cudzych losów. Swoje emocje oddaję w taki właśnie sposób, pisząc o tym co zobaczyłam.

Na warsztatach Pasja Pisania prowadzący powiedział nam, że nie ma się co łudzić, po kilku godzinach w korpo czy innym biurze, po powrocie do domu nie staniemy się nagle pisarzami.

Być może.

Faktycznie zmęczenie jest, czasu nie za wiele, ale jednak jedyne czego potrzeba to usiąść i po prostu coś napisać, a potem pomyśleć co z tym dalej.

Wiem tylko, że gdyby nie te teksty to dawno bym zwariowała. Są moim wentylem bezpieczeństwa w świecie, który jak dotąd był mi życzliwy, choć nie zawsze mi się w nim wszystko udawało, właściwie wiele rzeczy nie. Ale coś tam jednak tak. Więc nie jest źle.

Mam dorosłe dziecko, dwa koty, mieszkanie do sprzedania i zamiany na mniejsze, pracę.

Mam manie. Np. maniakalnie oglądam seriale, jak skończą się sezony tych ambitnych skandynawskich i mrocznych to oglądam cukierkowe amerykańskie tasiemce o ludziach z prowincji kultywujących amerykańskie tradycje, wyznający wartości chrześcijańskie i pijących kawę z kiczowatych kolorowych kubków. Może to taka tęsknota za prostotą i kolorami w rzeczywistości, w której zawsze noszę się na czarno.

Obsesyjnie dbam o nieład na głowie, wagę poniżej 60 kg i nigdy nie odzywam się do obcych, jeśli nie muszę.

Chodzę co roku do wróża.

Drogi czytelniku: Wszystkie teksty są mojego autorstwa, dlatego jeśli chciałbyś je wykorzystać uszanuj moją pracę i skontaktuj się ze mną: agatabecher@icloud.com

Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozpowszechnianie treści i zdjęć mojego autorstwa bez zgody autorki zabronione.

14458860_10205864429204655_1004281348_n

kategorie : O MNIE
Tagi :